Відкриття фотовиставки, присвяченої втраченим храмам міста Харкова

28 июля 2024 г.
28 липня 2024 року з благословення Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ректора Харківської духовної семінарії, в день святкування Хрещення Русі та пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, в духовно-просвітницькому центрі "Фома" відбулося урочисте відкриття фотовиставки втрачених храмів міста Харкова, що присвячена 225-річчю заснування Харківської єпархії Української Православної Церкви.

Організаторами виставки виступили Харківська духовна семінарія, духовно-просвітницькому центр "Фома" та товариство "Старий Харків".
У відкритті виставки взяли участь і виступили з вітальними словами кандидат історичних наук, професор, викладач ХДС Куделко Сергій Михайлович, громадський діяч Юрій Путник та керівник товариства "Старий Харків" Олександр Стадник.
За мету виставки було поставлено познайомити глядачів із храмами міста Харкова, що були втрачені протягом ХХ століття.

Серед експонатів виставки представлені стенди з фотоматеріалами по 17 храмах, де представлені світлини як часів існування цих храмів, так і сучасних місць їх перебування.

Культурно-мистецька частина пройшла під проводом завідувача регенсько-співацького відділення ХДС, керівника відділу у справах молоді Харківської єпархії протоієрея Федора Воскобойнікова, та була призентована у вигляді спогадів про зруйновані святині, що супроводжувалось духовними піснеспівами знищених храмів у виконанні зведеного хору регентів та півчих храмів Харківської єпархії та фортепіанною духовною музикою харківського композитора Сергія Борткевича.

Після цього учасники відкриття вирушили на огляд експозиції виставки.

Фотовиставка втрачених храмів міста Харкова працюватиме в духовно-просвітницькому центрі "Фома"до 8 вересня 2024 року, і буде відкрита щотижня у четвер з 10:00 до 17:00 та у неділю з 11:00 до 14:00.

У наш час деякі з храмів вже відроджено, і храмове будівництво на нашій прабатьківській землі продовжується.
Опубликована: 28 июля 2024 г.

Протоієрей Федор Владимирович Воскобойников
Відділ у справах молоді й культури