До дня памяті апостола і євангеліста Іоанна Богослова в Харківській духовній семінарії відбулися урочистості

09 октября 2024 г.
9 жовтня 2024 року, Православна Церква святкує день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, небесного покровителя Харківської духовної семінарії.

Напередодні свята, 8-го жовтня, було звершено панахиду за спочилими першим ректором Семінарії Високопреосвященнішим митрополитом Никодимом, викладачами та вихованцями Духовної школи, а потім було звершено всенічне бдіння.

У сам день свята було звершено дві Божественні літургії. Високопреосвященніший митрополит Онуфрій, ректор Харківської духовної семінарії, очолив богослужіння в архієрейській резиденції в домовому храмі на честь святого апостола Іоанна Богослова. Перед початком літургії Його Високопреосвященство благословив вихованців 1-го класу Семінарії на носіння підрясників. Друга літургія, яку очолив перший проректор протоієрей Валентин Ковальчук, була звершена в храмі Озерянської ікони Божої Матері Свято-Покровського монастиря. Ректору та Першому проректору за обома літургіями співслужили викладачі і вихованці Семінарії у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Харківської духовної семінарії під керівництвом протоієрея Федора Воскобойнікова та хор Регентсько-співацького відділення Семінарії під керівництвом ієрея Савви Дорохова.

За богослужінням були піднесені молитви за воїнів та мир в Україні.

Урочистості продовжилися в актовій залі Архієрейської резиденції. На початку було зачитано привітання із престольним святом Харківській духовній школі від Учбового комітету Української Православної Церкви та інших духовних навчальних закладів нашої церкви.

Потім ієрей Василь Гузенко оголосив доповідь на тему «Зразок пастирської любові на прикладі послань святого апостола Іоанна Богослова».

Ректор Семінарії, митрополит Онуфрій, в своєму слові привітав усіх викладачів та вихованців зі святом апостола Іоанна Богослова. Після цього Владика-ректор вручив викладачам Семінарії церковні нагороди:

Медаль святителя Афанасія, патріарха Цареградського усім ювілярам з числа викладачів Семінарії: прот. Олександра Білозора, прот. Діонісія Мінєєва, ієр. Савву Дорохова, протодиякона Миколу Ковтунова, Нестеренка Олександра Володимировича;
Право носіння золотого наперсного хреста ієрею Василю Гузенко.

Після закінчення урочистого акту було зроблено спільну фотографію.
Опубликована: 09 октября 2024 г.

Духовна семінарія