Високопреосвященніший митрополит Онуфрій співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському в Успенському чоловічому монастирі міста Одеса

29 сентября 2024 г.
29 вересня 2024 року, у Неділю 14-ту після П’ятидесятниці в день обрітення мощей преподобного Кукші Одеського митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Свято-Успенському чоловічому монастирі Одеси.

Урочисте богослужіння звершили в храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» - головному соборі Успенського чоловічого монастиря в Одесі.

Цьогоріч Успенський Одеський монастир відзначає 200-річчя з дня заснування, а також виповнюється 30 років обрітення мощей преподобного Кукші та 60 років з дня його кончини.

1994 року, через тридцять років після смерті святого, були знайдені нетлінні мощі святого. Урочистості прославлення преподобного Кукші в лику святих очолив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан), восприємником якого у постригу був преподобний Кукша.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся зі словом проповіді до численних парафіян та паломників обителі.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Божественної літургії священнослужителі та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом територією обителі. Богослужіння завершилось молитвою перед мощами преподобного Кукші Одеського.
Опубликована: 29 сентября 2024 г.