twitter.rss

ПРЕДСТАВНИКИ ХАРКІВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ ВІДВІДАЛИ ДУХОВНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ГРУЗИНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

16 января 2019 г.
З 12 по 16 січня 2019 року за благословенням ректора ХДС митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія проректор з виховної роботи М. М. Стець, викладач ХДС протоієрей Сергій Скубченко та представники Іконописної школи при ХДС здійснили поїдку до духовних закладів Грузії, а також вклонилися давнім православним святиням Грузинської Православної Церкви.

12 січня відбулася зустріч з ректором Тбіліської духовної академії та семінарії протопресвітером Георгієм Звіададзе, проректором та викладачами духовного навчального закладу. Під час зустрічі представники ХДС передали в дарунок Тбіліській ДАіС праці першого ректора ХДС спочилого митрополита Никодима, ректора ХДС митрополита Харківського та Богодухівського Онуфрія, єпархіальні та семінарські періодичні видання. В свою чергу проректор отець Георгій подарував Харківській семінарії наукові праці Тбіліської ДАіС. Під час бесіди сторони обмінялися навчальним та виховним досвідом. Було досягнуто домовленості щодо подальшого співробітництва та зміцнення дружніх зв’язків.

Після зустрічі проректор академії провів ознайомчу екскурсію по храмах та пам’ятних місцях столиці Грузії.

Одним з відомих монастирів Мцхети є Шио-Мвимський. Сюди на початку VІ століття прийшов Святий Шио і оселився в печері на схилі гори. Незабаром у нього з'явилися послідовники, які вирили собі печери в піщаному обриві. Одним з його перших послідовників був Євагрій, який володів фортецею Ціхедіді неподалік на південь за Курою. Першу споруду - храм Іоанна Хрестителя - було побудовано між 560 і 580 роками, ще за життя Святого Шио. Вважається, що Шио сам вибрав місце для закладки цього храму. Для цього він поклав на руку палаючий ладан і пішов туди, куди вказував дим. Тому часто на іконах Шио зображують з димучим на руці ладаном. Біля храму Шио вирив колодязь і пішов туди жити затворником. Старшим після себе він залишив Євагрія. В колодязі святий Шио прожив 15 років, харчуючись водою і просфорами. Шио помер тут же, і був похований прямо у колодязі, який перетворився в склеп.

13 січня делегація ХДС відвідала Некреську єпархію ГПЦ, де гостей тепло зустрічав керуючий єпархією митрополит Сергій (Чекурішвілі). До речі, владика Сергій навчався в Харківському педагогічному інституті ім. Г. С. Сковороди. У Некреській єпархії знаходиться Кварельська духовна семінарія, ректором якої є митрополит Сергій. Також при семінарії працює Церковна школа живопису, в якій для представників Іконописної школи ХДС було проведено майстер-клас. Ректору семінарії також було передано друковані видання ХДС. Під час перебування в єпархії представники ХДС відвідали монастирі, храми та пам’ятні місця цієї частини православної Грузії. А отець Сергій співслужив за Божественною літургією в старовинному монастирському храмі святих Архангелів.

В останній день перебування на святій Іверській землі харківські представники мали честь потрапити на прийом до Святішого Патріарха Іллі та молитися з ним за вечірнім богослужінням у Патріаршій резиденції.

Такі поїздки та зустрічі є корисними та дуже потрібні для семінарії не тільки для обміну викладацьким досвідом, але й насамперед для зміцнення духовних зв’язків між Українською та Грузинською Православними Церквами.
Опубликована: 16 января 2019 г.
 
Духовна семінарія 
Іконописна школа при ХДС 
 
Tehnichni pytannya
Vhid
Логін:
Пароль:
Вхід
© 2009-2025