Священнослужитель Харківської єпархії прийняв участь у конференції духовенства та представників козацтва у місті Запоріжжі
05 сентября 2021
5 вересня 2021 року, в день пам’яті козацької Самарської ікони Пресвятої Богородиці у м. Запоріжжя, під керівництвом голови Синодального відділу у справах пастирської опіки козацтва да духовно-фізичного виховання молоді Високопреосвяшеннішого Луки, митрополита Запорізького та Мелітопольського відбулося засідання козацьких отаманів та духовників.

Засідання було розпочате Божественною Літургією у Архієрейському Свято-Покровському соборі, яку очолив Митрополит Лука у співслужінні голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів, Високопреосвяшеннішого Філарета митрополита Львівського і Галицького та духовенства єпархій Української Православної Церкви які прибули прийняти участь в роботі засідання.

По закінченні Літургії всі приклалися до Самарської ікони Пресвятої Богородиці, а також раки з часткою мощей св. прав. Петра Калнишевського. Роботу засідання відкрив своїм архієрейським благословенням Високопреосвященніший митрополит Лука і звернувся до присутніх з архіпастирським словом. У своєму слові владика підкреслив що Українське козацтво не політична організація. Українська Православна Церква завжди закликає своїх чад до миру та добробуту. «Церква завжди відкрита для суспільства – зауважив Владика, необхідно щоб суспільство мало про діяльність Церкви достовірну та не пошкоджену інформацію, тому потрібно якомога частіше проводити круглі столи, форуми та конференції за участі у них працівників у сфері ЗМІ.

По благословенню Високопреосвяшеннішого Онуфрія Митрополита Харківського і Богодухівського у роботі засідання прийняв участь клірик Харківської єпархії, голова відділу у справах козацтва Харківської єпархії прот. Сергій Скубченко.

Також з доповідями виступили представники духовенства з 14 єпархій та козацькі отамани.


Особливу увагу з боку голови Синодального відділу було приділено питанням які стосуються збереження та розвитку традиційних вікових духовно-культурних цінностей носіями яких в тому числі є Українське козацтво.

У відкритому діалозі козацькі духівники ділилися один з одним досвідом роботи у площині душпастирської опіки козацтва. Також було розглянуто ряд проблемних питань з якими пастирям нерідко доводиться стикатися на шляху спільної праці з козаками.


Одним з головних питань які було розглянуто, було питання відкриття на базі єпархіальних відділів православних козацьких курсів на яких козаки та їх діти могли б здобувати знання в області віри, історії культури, етики та етикету. Особливу увагу було поділено питанням сучасних неоязичницьких тенденцій в козацькому середовищі.

В ході роботи засідання було презентовано сайт Синодального відділу, а також заслухано звіти по діяльності військової колегії при Синодальному відділі по козацтву. Членам колегії голова Синодального відділу вручив посвідчення, а тих хто понесли особливі труди у справі розвитку козацтва в Україні, нагородив Синодальними грамотами.

За підсумками наради було прийнято резолюцію щодо необхідності засвоєння і козаками і пастирями концепції воцерковлення козака і окозачування козацького духовенства. Козаки повинні передавати молодим не тільки свій життєвий досвід, а й досвід духовного життя, бути живим прикладом віри в Бога через безпосереднє життя у лоні своєї Матері – Православної Церкви.